Spinning

Co je SPINNING®

SPINNING® je skupinové cvičení na stacionárních kolech (Spinner®), které je velice efektivní pro zlepšení či udržení kondice, hubnutí a tvarování postavy nebo jako specializovaná příprava pro celou řadu sportů. Jede se do rytmu hudby, kterou má instruktor pečlivě připravenou, aby odpovídala profilu tratě a na vic Vás skvělě motivovala.

Velkou výhodu spinningu je, že je vhodný pro všechny bez rozdílu věku a kondice. Zátěž, tedy obtížnost se kterou šlapete, si určuje každý sám a je tedy jen na Vás, jak obtížný trénink si uděláte. Pokud se tedy chystáte na spinning poprvé, nemusíte se bát, že by jste nezvládaly tempo či obtížnost. Na jedné lekci spinningu se tak můžete setkat s profesionálním sportovcem, který chce rozvinout svou vytrvalost a sílu, slečnou, která chce zlepšit svou kondici jednoduchým a zábavným způsobem, nebo pánem, který chce pomocí spinningu zhubnout.

Skvělým pomocníkem, který Vám pomůže přizpůsobit spinningový trénink na míru je měřič tepové frekvence (sporttester). Díky němu budete přesně vědět zda intenzita Vašeho tréninku odpovídá cílům, kterých chcete dosáhnout. Pokud je Vaším cílem spinningem zhubnout, musí být Vaše tepová frekvence v aerobním pásmu ve kterém dochází ke spalování tuků. Pokud by byla Vaše tepová frekvence příliš vysoká, ke spalování tuků bude docházet v mnohem menší míře. a jestliže nejste příliš trénovaní, tak by Vás mohla vysoká intenzita tréninku zbytečně zničit. Naopak pokud je Vaším cílem zlepšení kardiovaskulárního a respiračního systému, tak je potřeba si udržovat tepovou frekvenci vysokou.

Co na spinning s sebou?

Pokud jdete na spinning poprvé, nezapomeňte o tom informovat Vašeho instruktora. Pomůže Vám s nastavením kola a vysvětli správnou techniku jízdy.

Více informací o spinningu nalezete také na stránkách:
www.spinning.com

¨